Strona Główna / Zespół / mgr Karolina Jarząbek

mgr Karolina Jarząbek
Specjalizacja
Psychoterapeuta / Psycholog / DiagnostaLokalizacja
Edukacja
- Uniwersytet Wrocławski – magister psychologii
- ITPB – Interwentka kryzysowa
- 4-letnia certyfikowana szkoła psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym
Wizyty w języku
PolskiUmów wizytę
O mnie
Dzień dobry,
Nazywam się Karolina Jarząbek. Ukończyłam pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku psychologia. Jestem psychoterapeutką psychodynamiczną, swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w 4-letniej szkole psychoterapii w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam kurs Interwencji Kryzysowej w ITPB we Wrocławiu, podczas którego zdobyłam wiedzę z zakresu pomocy osobom przeżywającym stratę, będącym w różnego rodzaju kryzysach oraz osobom doświadczającym przemocy. Nieustannie poszerzam swoje umiejętności, biorąc udział w kursach i szkoleniach, m.in. z zakresu prawnych aspektów ochrony dzieci przed krzywdzeniem oraz pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy. Stale aktualizuję swoją wiedzę poprzez śledzenie fachowej literatury. Udzielam się jako osoba Pierwszego Kontaktu w Centrum Pomocy Dzieciom we Wrocławiu – instytucji wspierającej dzieci doświadczające przemocy, gdzie w ramach projektu uczestniczyłam w prowadzeniu grupy socjoterapeutycznej dla dzieci w wieku 11-13 lat. Praktyki odbyłam w Fundacji NON LICET, udzielającej wsparcia osobom dorosłym po doświadczeniu przemocy.
Oferuję wsparcie psychologiczne oraz długoterminową terapię. Moja praktyka opiera się na podejściu psychodynamicznym, używam metody TFT (Transference-Focused Therapy), która koncentruje się na relacji między pacjentem a terapeutą. To właśnie ta relacja jest kluczowa dla zrozumienia świata wewnętrznego pacjenta. Razem zgłębiamy wzorce zachowań i odkrywamy ukryte treści w nieświadomości, aby poszukać alternatywnych sposobów działania i pracować nad zmianą.
Specjalizuję się we wsparciu osób dorosłych z zaburzeniami osobowości, w tym borderline i narcystycznym. Dodatkowo, pracuję z osobami powyżej 17 roku życia, przechodzącymi przez kryzysy, doświadczającymi przemocy, borykającymi się z lękiem, depresją i nastrojami, które sprawiają im trudności lub cierpienie.
Jak wygląda proces terapii?
Podczas pierwszych 3-5 spotkań konsultacyjnych porozmawiamy o tym co sprawiło, że zdecydowali się Państwo przyjść do mojego gabinetu. Przeprowadzę wywiad, aby jak najlepiej zrozumieć Państwa punkt widzenia oraz by poznać Państwa oczekiwania odnośnie naszych spotkań, wspólnie sformułować cel terapii i zawrzeć kontrakt terapeutyczny. Na kolejnych spotkaniach (1 lub 2 razy w tygodniu, częstotliwość dobierana jest indywidualnie) to Pacjent decyduje o temacie rozmowy, by wspólnie przyjrzeć się istotnym aspektom jego życia.
W przypadku spotkań nastawionych na interwencję kryzysową, pomogę w odnalezieniu się w trudnej sytuacji, wysłucham oraz przeprowadzę odpowiednią psychoedukację, ilość konsultacji uzależniona jest od sytuacji oraz potrzeb pacjenta.
Kieruję się wytycznymi Kodeksu Etycznego, a swoją pracę poddaję stałej superwizji. Moim celem jest zbudowanie bezpiecznej przestrzeni, w której panuje wzajemna otwartość, szacunek i zaufanie.
Leczone choroby
- Depresja
- Zespół stresu pourazowego
- Zaburzenia w relacjach międzyludzkich
- Niskie poczucie własnej wartości
- Kryzys życiowy
- Zaburzenia nastroju
- Zaburzenia psychiczne
- Anoreksja
- Zaburzenia osobowości
- Borderline
- Bulimia
- Problemy wychowawcze
- Kryzys emocjonalny
- Bezsenność
- DDA – dorosłe dzieci alkoholików
- Zaburzenia koncentracji
- Nerwica natręctw
- Nerwica
- Choroba afektywna dwubiegunowa
- Lęki
- Fobia społeczna
- Zaburzenia emocjonalne
- Stres
- Zaburzenia odżywiania
- Kryzys zawodowy
- Kryzys w związku
- Fobie
- Zaburzenia lękowe
- Zaburzenia psychosomatyczne
Zakres porad
- Psychologia kryzysu
- Psychoterapia
- Psychosomatyka
- Psychologia młodzieży
- Psychologia kliniczna
- Psychotraumatologia
- Psychoterapia traumy
- Psychoterapia młodzieży