Strona Główna / Zespół / mgr Marta Stolarczyk

mgr Marta Stolarczyk
Specjalizacja
Psycholog / PsychoterapeutaLokalizacja
Edukacja
- Uniwersytet SWPS
- Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego I Rozwoju Psychoterapii
Wizyty w języku
PolskiUmów wizytę
O mnie
Nazywam się Marta Stolarczyk. Jestem psychologiem i psychoterapeutką integratywną. Studiowałam psychologię na Wrocławskim Uniwersytecie SWPS, którą ukończyłam ze specjalnością psychologia kliniczna. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w 4-letnim szkoleniu w Wrocławskiej Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego I Rozwoju Psychoterapii rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. Nurt integracyjny czerpie techniki i metody pracy z różnych szkół terapeutycznych min. z podejścia: poznawczo-behawioralnego, psychodynamicznego, systemowego, Gestalt oraz humanistycznego.
Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu. Zdobyłam potrzebne do pracy z dziećmi i młodzieżą doświadczenie podczas pracy w Placówkach Oświatowych oraz Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych w Wołowie.W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Prowadzę porady / konsultacje psychologiczne, terapie krótko- i długoterminowe, terapie indywidualne, terapie par oraz terapie rodzinne. Specjalizuję się w pracy z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi od 5 r.ż. Pomagam osobom zmagającym się z zaburzeniami osobowości, obniżonym nastrojem, zaburzeniami lękowymi, brakiem akceptacji, fobiami społecznymi, kryzysami emocjonalnymi, problemami z komunikacją w relacjach interpersonalnych, brakiem umiejętności stawiania granic, wyrażania siebie, okazywania emocji i radzenia sobie z nimi, uwikłanym w toksyczne relacje zarówno uczuciowe, jak i rodzinne z syndromem DDA, DDD.
Terapię poprzedzać będzie jedno bądź dwa spotkaniami konsultacyjne, których celem będzie przeprowadzenie wywiadu klinicznego, niezbędnego w procesie ustalenia przyczyn problemu oraz wyboru metod terapii, która jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu terapii ustalane są cele do których będziemy dążyć w procesie terapii, zasady naszej współpracy oraz określony zostanie czas jej trwania. W pracy z Klientem istotne jest dla mnie nawiązanie relacji terapeutycznej niezbędnej w procesie zdrowienia. Jestem otwarta na drugiego człowieka, do każdego podchodzę w sposób bardzo indywidualny, okazując przy tym szczerość, empatię i otwartość na problemy z jakimi się zmaga.
Motto życiowe które mi przyświeca, to słowa cenionej psychoterapeutki Nancy McWilliams: „Im bardziej jest się uczciwym wobec siebie, tym większą ma się szansę na satysfakcjonujące i udane życie”. W życiu towarzyszy mi uśmiech oraz praca nad pozytywnym patrzeniem na świat. Potrafię słuchać akceptując, nie oceniając. W pracy, jak i w życiu prywatnym był, jest i zawsze będzie najważniejszy dla mnie drugi człowiek. Mam świadomość, że każdy z nas jest inny, nie ma zatem uniwersalnej terapii, którą można zastosować do wszystkich. Wszystko zależy od określonych potrzeb Klienta, dlatego niezwykle istotne jest indywidualne podejście, które da Klientowi poczucie zrozumienia, bezpieczeństwa i rzeczywistego zaopiekowania. Celem spotkań terapeutycznych będzie zatem takie wsparcie i pomoc z mojej strony, które pozwoli osobie biorącej udział w terapii zmierzyć się z trudnościami, z którymi się boryka i lękami, które jej towarzyszą. Moją rolą jest nie oceniać, ale pomóc Klientowi zrozumieć co dzieje się w jego głowie, pomóc w poznaniu siebie samego, ale i odnalezieniu swoich mocnych stron.
Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o tym co spowodowało, że postanowiłeś/aś skorzystać ze wsparcia psychologicznego. Będę zadawać pytania, aby móc lepiej Cię zrozumieć, Twoją sytuację w jakiej się obecnie znajdujesz oraz Twój sposób patrzenia na rzeczywistość, potrzeby i oczekiwania.
Obszary wsparcia nad jakimi pracuję:
– Zaburzenia lękowe i nastroju
– Zaburzenia osobowości
– Zaburzenia adaptacyjne
– Problemy z przynależnością
– Niska samoocena, brak samoakceptacji
– Problemy wychowawcze z dziećmi
– Wsparcie rodzicielskie
– Problemy w relacjach
– Wychodzenie z toksycznych relacji (narcystycznych, przemocowych, inne)
– Trudne sytuacje rodzinne, zawodowe
– Terapia par, kryzys w związku
– Fobie
– Stres
– Stany depresyjne
– Kryzys emocjonalny
– Traumy
– Straty (m.in. śmierć bliskiej osoby)
– Terapia DDA, DDD
Edukacja:
- Psycholog w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii, SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny, nr dyplomu 22304
- W trakcie 4-letniego kursu z psychoterapii w nurcie Integracyjnym (obejmującym takie rodzaje psychoterapii jak: terapia psychodynamiczna, poznawczo-behawioralna oraz systemowa) Wrocławska Fundacja Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, rekomendowanym przez PTP
- Staż w Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym, ul. 1 Maja 21 oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, ul. Mickiewicza 1
- Praca z dziećmi i młodzieżą w Placówkach Edukacyjnych oraz z dorosłymi w terapiach indywidualnych.
Zakres porad:
– Konsultacje psychologiczne
– Psychoterapia dzieci
– Psychoterapia dorosłych i młodzieży
– Psychologia kryzysu
– Terapia zaburzeń
– Terapia krótko- i długoterminowa
Leczone choroby
- Choroba afektywna dwubiegunowa
- Zaburzenia w relacjach międzyludzkich
- Lęki
- Zaburzenia psychiczne
- Niskie poczucie własnej wartości
- Kryzys życiowy
- Bulimia
- Problemy wychowawcze
- Nerwica natręctw
- Kryzys w związku
- Zaburzenia nastroju
- Fobie
- Zespół stresu pourazowego
- Zaburzenia koncentracji
- Kryzys zawodowy
- Anoreksja
- Zaburzenia psychosomatyczne
- Depresja
- Zaburzenia emocjonalne
- DDA – dorosłe dzieci alkoholików
- Stres
- Fobia społeczna
- Kryzys emocjonalny
- Zaburzenia odżywiania
- Zaburzenia lękowe
- Bezsenność
- Borderline
- Nerwica
- Zaburzenia osobowości
Zakres porad
- Psychologia kliniczna
- Terapia długoterminowa
- Terapia krótkoterminowa
- Psychologia kryzysu
- Psychotraumatologia
- Psychoterapia
- Psychoterapia traumy
- Psychosomatyka
- Psychologia młodzieży