Strona Główna / Zespół / mgr Paulina Gębicka

mgr Paulina Gębicka
Specjalizacja
Psycholog / PsychoterapeutaLokalizacja
Edukacja
- Uniwersytet Wrocławski, kierunek Psychologia
- Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym
- 4-letnia certyfikowana Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne
Wizyty w języku
PolskiUmów wizytę
O mnie
Nazywam się Paulina Gębicka. Jestem psycholożką i psychoterapeutką pracującą w nurcie psychodynamicznym. W 2011 roku ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2013 roku pracuję na stanowisku psychologa w instytucji państwowej. W trakcie swojej pracy zawodowej ukończyłam wiele podnoszących kompetencje szkoleń i kursów, m. in Trening Zastępowania Agresji (Amity ART). Ukończyłam 4-letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Mam 10 lat doświadczenia w pracy z osobami doświadczającymi kryzysu, przeżywającymi lęk, chorującymi na depresję i zmagającymi się z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami odżywiania, uzależnieniami. Moi pacjenci borykają się z niepewnością, wypaleniem, myślami samobójczymi i paraliżującym stresem. Podczas terapii dobro pacjenta jest dla mnie najważniejsze. W swojej pracy dążę do tego, aby pacjent czuł się komfortowo i bezpiecznie, a przy tym mógł zdobyć umiejętności, które pozwolą mu na rozwiązanie problemów obecnych w jego życiu.
Terapia psychodynamiczna jest naukowo udowodnią metodą leczenia większości zaburzeń psychicznych. Podejście psychodynamiczne zakłada, że na życie człowieka mają wpływ nieświadome procesy, nierozwiązane konflikty wewnętrzne oraz ukryte potrzeby. W terapii psychodynamicznej pacjent jest aktywnym uczestnikiem procesu terapeutycznego, jest zachęcany do swobodnego dzielenia się swoimi myślami, fantazjami i skojarzeniami. Terapeuta dostosowuje swoją aktywność do potrzeb i możliwości pacjenta, towarzyszy mu w przepracowaniu trudnych wątków z jego życia oraz rozwiązaniu nieświadomych konfliktów. Celem psychoterapii psychodynamicznej jest kompleksowa poprawa jakości życia pacjenta m.in. w takich obszarach jak: regulacja emocjonalna, samoocena, relacje interpersonalne.
Jak więc wygląda przebieg terapii?
W trakcie kilku pierwszych spotkań staram się poznać pacjenta, a także problemy, których doświadcza oraz ich kontekst. W tym celu zadaję pytania dotyczące aktualnej sytuacji życiowej oraz doświadczanych trudności. Staram się również określić motywację pacjenta do podjęcia terapii a także oczekiwane przez niego zmiany. Po przeprowadzeniu wywiadu diagnostycznego wspólnie z pacjentem określamy cele terapeutyczne. Sposób prowadzenia psychoterapii dostosowuję do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta.
Specjalizuję się w psychoterapii zaburzeń depresyjnych (m.in. nawracające epizody depresyjne, depresja sezonowa), lękowych (m.in. napady paniki, lęk uogólniony, stany derealizacji, depersonalizacji), zaburzeń osobowości ( m.in. osobowość narcystyczna, borderline), nerwic, fobii (m.in. fobia społeczna), zaburzeń psychosomatycznych, zaburzeń adaptacyjnych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Ponadto, prowadzę psychoterapię dla osób zmagających się z problemami w relacjach (m.in. problemy w nawiązywaniu, utrzymywaniu relacji, problemy komunikacyjne, problemy w stawianiu granic, kryzysem emocjonalnym, wypaleniem zawodowym, stresem ( przejawiającym się m.in. nadmiarowym myśleniem), agresją, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami snu, niskim poczuciem własnej wartości, żałobą, traumą, uzależnieniami, tendencjami autoagresywnymi i myślami samobójczymi. Prowadzę również psychoterapię osób zmagających się z symptomami DDA/DDD, pomagam osobom wysoko wrażliwym, osobom zmagającym się z takimi problemami jak prokrastynacja, obniżona motywacja, trudności w podejmowaniu decyzji i w wyznaczaniu celów. Prowadzę również psychoterapię kobiet zmagających się z problemami w okresie ciąży oraz po porodzie (m.in. depresja poporodowa), a także kobiet, które doświadczyły poronienia. Pomagam również młodym dorosłym zmagającym się z kryzysami tożsamości oraz z takimi dylematami jak separacja emocjonalna od rodziny pochodzenia
W swojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa. W celu zapewnienia pacjentom możliwie jak najlepszej opieki, swoją pracę regularnie poddaję superwizji.
W razie pytań serdecznie zapraszam do kontaktu.
Leczone choroby
- Fobie
- Nerwica natręctw
- Kryzys w związku
- Bezsenność
- Borderline
- Zaburzenia odżywiania
- Problemy wychowawcze
- Zaburzenia osobowości
- Zaburzenia emocjonalne
- Zaburzenia w relacjach międzyludzkich
- Niskie poczucie własnej wartości
- Zaburzenia koncentracji
- Kryzys emocjonalny
- Fobia społeczna
- Kryzys zawodowy
- Stres
- Lęki
- Zaburzenia psychiczne
- Zaburzenia nastroju
- Zaburzenia lękowe
- DDA- dorosłe dzieci alkoholików
- Kryzys życiowy
- Depresja
- Depresja okołoporodowa/ poporodowa
- Anoreksja
- Bulimia
- Zaburzenie obsesyjno-komplusyjne
- Myśli samobójcze
Zakres porad
- Psychoterapia młodzieży
- Psychologia kryzysu
- Psychologia kliniczna
- Psychosomatyka
- Psychoterapia
- Terapia długoterminowa